Z życia hurtowni Alfa Elektro

Aktualności

Sieć hurtowni sprzętu elektrycznego Alfa Elektro rozwija się w zawrotnym tempie. Aby  ułatwić Państwu nadążanie za tempem zmian zachodzących w naszej firmie, przygotowaliśmy dział aktualności. Znajdują się tutaj wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące bieżącej działalności naszych placówek na terenie całego kraju. Zapraszamy do lektury!


Uruchomienie Nowego Centrum Dystrybucji w Chorzowie

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że z dniem 20 sierpnia b.r. uruchomiliśmy nowe Centrum Dystrybucji w Chorzowie o powierzchni 16 100 m2. Tym samym zakończyła się niezwykle skomplikowana i trudna operacja przeniesienia całości towaru do nowej hali magazynowej oraz zapewnienia ciągłości działania całej naszej infrastruktury. Dotychczasowa lokalizacja magazynu centralnego w Chorzowie została zamknięta. Nowe Centrum Dystrybucji pozwala nam na utrzymywanie jeszcze większych stanów magazynowych, zapewnienie szerszego asortymentu produktów, a także maksymalizację sprawności łańcucha dostaw.

Wkrótce zakończymy również model obsługi klientów przez dwa magazyny centralne, a cały proces dystrybucji do klientów z całej Polski będzie realizowany z jednego miejsca.

Stworzenie nowego Centrum Dystrybucji i zmiana procesu logistycznego podyktowane są przede wszystkim dążeniem do udoskonalania naszego serwisu dostaw. Wprowadzone zmiany wynikają również z rozwoju handlu internetowego w kanale B2B, który wymaga dostosowania logistyki do jego potrzeb.