Z życia hurtowni Alfa Elektro

Aktualności

Sieć hurtowni sprzętu elektrycznego Alfa Elektro rozwija się w zawrotnym tempie. Aby  ułatwić Państwu nadążanie za tempem zmian zachodzących w naszej firmie, przygotowaliśmy dział aktualności. Znajdują się tutaj wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące bieżącej działalności naszych placówek na terenie całego kraju. Zapraszamy do lektury!


TOE - Philips - Światło w korzystnych pakietach

Jedną z wartości dodanych technologii LED jest elastyczność, z jaką można ją stosować do oświetlania powierzchni użytkowych. Już nie tylko energooszczędność i wysoka, jakość światła sprawiają, że przestarzałe systemy oświetleniowe na dobre odchodzą do lamusa. W dodatku teraz bardzo łatwo jest je zastąpić nowymi, które – oferowane w pakietach – przynoszą korzyści w wielu aspektach.

 

Światło w korzystnych pakietach

Pakiety rozwiazań to nowa propozycja Philips Lighting oparta na technologii LED. Przy ich opracowywaniu wykorzystano już zrealizowane projekty oświetleniowe dla różnych powierzchni użytkowych. Ułatwiają one i znacznie skracają proces planowania modernizacji oświetlenia, zapewniając przy tym pewne - bo już sprawdzone - rozwiązania.

Pakiety rozwiązań to nie tylko technologia LED, ale również wysokiej, jakości oprawy CoreLine oraz szerokie know-how, które pozwala przeprowadzić zarówno konkretne symulacje kosztowe i projektowe, jak i zapewni wiedzę dotyczącą najważniejszych aspektów związanych z oświetleniem dla małych i średnich firm.

 

KORZYŚĆ PIERWSZA: LED

Oczekiwania wobec technologii oświetleniowej rosną. To zrozumiałe biorąc pod uwagę rewolucję LED, która sprowokowała nowe myślenie o świetle. Okazało się po pierwsze, że można zaoszczędzić nawet 70 – 80% na energii elektrycznej. Po drugie – że można podejść do oświetlenia dużo bardziej elastycznie. Skorzystać z dynamicznych systemów, które pozwalają indywidualnie dopasowywać barwę czy natężenie do potrzeb pracowników, do odpowiedniego eksponowania produktów czy przestrzeni i jednocześnie korzystać z automatycznych czujników wykrywania ruchu. Po trzecie - od technologii LED można oczekiwać długiego cyklu życia (do 50 000 godzin), co znacznie zmniejsza koszty eksploatacyjne.

 

KORZYŚĆ DRUGA: NOWOCZESNE OPRAWY

Pakiety rozwiązań firmy Philips oparte są na popularnej, nowoczesnej rodzinie opraw CoreLine oraz sterownikami. Pozwala ona na zastąpienie istniejących opraw światła nowymi, bez konieczności zmiany dotychczasowego okablowania. Oprawy CoreLine łatwo się instaluje i steruje nimi, wykorzystując oświetlenie wyłącznie wtedy, kiedy jest ono potrzebne.

Szeroka gama produktów tej rodziny pozwala swobodnie dobrać oprawy do konkretnych potrzeb, przy czym nie jest konieczne wymienianie wszystkich dotychczasowych źródeł jednocześnie!

 

KORZYŚĆ TRZECIA: WSPARCIE KNOW HOW

Mając świadomość, jak istotne na etapie projektowania jest przygotowanie precyzyjnej kalkulacji i możliwość stworzenia elastycznej symulacji mieszczącej się w danym budżecie, firma Philips przygotowała przyjazne narzędzie TCO, które pozwala obliczyć całkowity koszt użytkowania Pakietów zastosowań.

Dodatkowo udostępniony jest moduł szkoleniowy. W 6 prostych krokach dostarcza on wiedzę, która pozwala doradzać i uzasadniać zleceniodawcom zaproponowane rozwiązania w zakresie modernizacji instalacji oświetleniowych. Wspomniany moduł zawiera popularne specyfikacje oświetlenia, sugerowane plany oraz porównania całkowitych kosztów użytkowania.

 

KORZYŚĆ CZWARTA: DOPASOWANIE

Pakiety firmy Philips to propozycje pod konkretne zastosowania, które powstały na bazie zrealizowanych z powodzeniem projektów. Jest to niewątpliwym ułatwieniem przy wyborze odpowiedniej kombinacji opraw.

Instalatorzy mają do wyboru 9 różnych pakietów. W każdym z nich wzięto pod uwagę uzyskanie maksymalnej wydajności i zarazem oszczędności energii.

Oto krótkie opisy pakietów:

 

Pakiet dla piekarni

Zapach świeżego pieczywa zawsze wywołuje pozytywne emocje. Kojarzy się z domem, bezpieczeństwem, przyjemnością. Ciepłe barwy światła wewnątrz z pewnością wzmacniają te wrażenia. Odpowiednie oświetlenie akcentujące wyeksponuje fakturę pieczywa dodatkowo pobudzając wyobraźnię i zachęcając do zakupu.

Zastosowane oprawy:

- oświetlenie ogólne - CoreLine Downlight

- oświetlenie akcentujące – EcoStyle Fresh Food Champaigne

 

Pakiet dla sklepu mięsnego

Czy jest świeże? To pierwsze pytanie, które zadaje sobie klient sklepu, lustrując przy tym wystawione wędliny i mięso. Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że ich koloryt będzie wzbudzał poczucie zaufania. Co więcej – oświetlenie LED firmy Philips wydłuża termin przydatności i chroni przed wyblaknięciem kolorów.

Zastosowane oprawy:

- oświetlenie ogólne - CoreLine Downlight

- oświetlenie akcentujące – GreenSpace Accent Fresh Food Meat

 

Pakiet dla sali lekcyjnej

Oświetlenie w klasach pełni bardzo ważną rolę. Musi być zarazem przyjazne, jak i praktyczne. Wpływać na poprawę koncentracji i tworzyć optymalną atmosferę do nauki. Duże znaczenie ma, jakość światła, a także odpowiednio wysoki wskaźnik oddawania barw. Oprawy zaproponowane do tego pakietu wyposażone są w czujniki ruchu, co pozwala na duże oszczędności na poziomie eksploatacji.

Zastosowane oprawy: CoreLine Surface-mounted z czujnikiem obecności

 

Pakiet dla korytarza

Korytarz łączy ze sobą różne pomieszczenia. Przechodzimy przez niego zwykle nie zatrzymując się na dłużej. Oświetlenie pełni tu rolę kierunkowskazu i powinno zapewniać komfort poruszania się. Słowem – dobra widoczność, ale nie kosztem dużego zużycia energii.

Zastosowane oprawy: CoreLine Downlight, z czujnikiem obecności.

 

Pakiet dla przemysłu

Duże przestrzenie przemysłowe potrzebują wydajnego oświetlenia, co często wiąże się z wysokimi kosztami. Uzyskanie odpowiedniego komfortu pracy i doskonała widoczność są możliwe do osiągnięcia przy wykorzystaniu rozwiązania oświetleniowego dedykowanego bezpośrednio halom przemysłowym.

Oprawy wodoszczelne i zapewniające szeroki rozsył światła - dzięki którym zredukowane zostaną zacienione przestrzenie – będzie optymalnym rozwiązaniem.

 Zastosowane oprawy: CoreLine Waterproof z czujnikiem ruchu.

 

Pakiet dla biura

Rosnąca świadomość znaczenia, jakie na lojalność i wydajność pracownika ma komfort miejsca pracy powoduje, że rośnie rola oświetlenia w biurze. Odpowiednio dobrana barwa i natężenie światła wpłyną motywująco, a odpowiedni rozsył światła sprawi, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego.

Zastosowane oprawy: Coreline Recessed z czujnikiem obecności.

 

Pakiet dla toalet

Idealna toaleta to taka, w której światło włącza się samo i nie wymaga szukania po ciemku włącznika. Taka, która zapewnia optymalne oświetlenie tylko na krótki czas korzystania z niej.

Zastosowane oprawy: CoreLine Reccessed Spot.

 

Pakiet dla małego parkingu

Parkingi to typowy przykład przestrzeni funkcjonalnej, w której światło jest potrzebnie tylko, gdy ktoś z niej korzysta. Powinno włączać się natychmiast zapewniając możliwość bezpiecznego poruszania się. Najlepiej, gdy oświetlenie usytuowane jest według rozkładu pasów ruchu i miejsc parkingowych.

Zastosowane oprawy: CoreLine Waterproof z czujnikiem ruchu.

 

Pakiet dla małego magazynu

Niewiekie magazyny wymagają przemyślanego oświetlenia. Często są ciasne, a korzysta z nich dużo osób. Takie elementy, jak półki czy regały wpływają na rozsył strumienia świetlnego, co należy brać pod uwagę w fazie projektowej. Kiedy starannie rozmieszczone oprawy emitować będą czyste, białe światło, wówczas zapewnią pracownikom korzystanie z magazynów w komfortowych warunkach.

Zastosowane oprawy: CoreLine Batten z czujnikiem ruchu.

 

Zastosowanie jednego z wymienionych pakietów zapewnia redukcję wydatków na energię o kilkadziesiąt procent. Korzystanie z nich zachęca do myślenia długofalowego. Brania pod uwagę kosztów eksploatacji instalacji oświetleniowej na przełomie całego okresu jej żywotności, a nie jedynie, jako jednorazowego wydatku modernizacyjnego. Tym bardziej, że rośnie  w Polsce presja redukcji kosztów energii, a także świadomość społeczna odnośnie zrównoważonego rozwoju.

 

Polecamy również:

Oprawy oświetleniowe Coreline

 

 

 

 

 

 

 


Zobacz

 

Odkryj jak znaleźć kompletne rozwiązania Led

 

 

 

 

 

 

 


Zobacz